התנדבות בפורים – משלוחי מנות לנזקקים ואביונים

התנדבות בפורים משלוחי מנות

מה חשבתם לעשות בחג פורים הקרוב? אפילו אם התחפושת כבר מוכנה יהיה עליכם לחשוב מה תעשו מעבר לדברים הסטנדרטיים. להתחפש זה מעולה, אך למה שלא תנצלו את החג כדי לעזור לאחרים? כך לא רק תשמחו את עצמכם, תוכלו לשמח גם אנשים אחרים. לא בטוח שאתם מכירים אותם, אך בשבילכם זה לא באמת יהיה משנה. הרי אחת ממצוות חג הפורים זה לשמח אנשים אחרים משלוח מנות לפורים ובכל מיני דברים שונים. התנדבות בפורים יכולה להיות הדרך הכי טובה לשמח את האנשים האחרים שנמצאים סביבכם. יש כל כך הרבה אנשים שצריכים את העזרה שלכם, הבעיה היא שאינכם מודעים לזה. ברגע שתגיעו למקום הנכון שיכוון אתכם תוכלו לראות את עצמכם מועילים בכל חג בלוח השנה. בין אם תחליטו לבצע התנדבות בפסח, בפורים או בכל חג אחר שבו יש לכם זמן פנוי. המטרה היא שתנצלו את תקופת החגים כדי לשמח את עצמכם וגם לעזור לאנשים אחרים. התנדבות תאפשר לכם להרגיש כי אתם עושים משהו שהוא מעבר לסטנדרט הרגיל מבחינתכם.

למה להתנדב דווקא בחג פורים?

אף אחד לא מחייב אתכם להתנדב דווקא בחג פורים. התנדבות בפורים היא כדאית בגלל האווירה המיוחדת שיש בחג הספציפי הזה. כולם נמצאים ברחובות מחופשים, זה חג שבו אנשים עוזרים לכאלה שהם לא מכירים. מתנות לאביונים היא אחת מהמצוות החשובות המאפיינות את החג הספציפי הזה. גם אם אין לכם כסף לתרום לאביונים, תוכלו לתרום על ידי התנדבות בדרכים שונות. התנדבות במקומות הנכונים תהיה יכולה להיות מועילה יותר מאשר תרומה כספית. כל אחד עושה ונותן את מה שהוא יכול, בהתאם לזמן ובהתאם ליכולת הכספית. זה שמישהו אחד קצר מבחינת כסף זה לא אומר שהוא לא יצליח לקיים את מצוות החג באופנים אחרים. בואו להתנדב על מנת להרגיש כי עשיתם את המקסימום עבור הזולת.

התנדבות בפורים היא במקום תרומה?

כל אחד בוחר מה נכון עבורו בהתאם לכל מיני שיקולים שנכנסים לתמונה. יש כאלה שיש להם זמן פנוי, לכן הם גם תורמים וגם מתנדבים. אחרים קצרים בכסף, מהסיבה הזאת העדפה שלהם תהיה לבצע התנדבות בפורים. אפשר גם לראות כאלה שעמוסים עד מעל הראש, לפיכך הם מעדיפים לתרום כסף. אל תסתכלו מה אחרים עושים, תסתכלו תמיד איפה אתם יכולים לעזור לאחרים. תעשו את המקסימום מבחינתכם בחג הזה, בחג הבא כבר תוכלו לחשוב על ההתנדבות הבאה. אחרי פורים תוכלו למצוא הזדמנויות של התנדבות בפסח ובכל מיני חגים נוספים בלוח השנה. הכי חשוב שתרגישו כי אתם גורמים לאנשים אחרים להרגיש את אווירת החג בצורה הכי טובה. ההנאה הכי גדולה בחג הפורים הקרוב תהיה לדעת כי עזרתם לאחרים לחגוג את החג בשמחה רבה.

היכן מוצאים מקום להתנדב בפורים?

לצערנו במדינה שלנו תוכלו למצוא המון מקומות שמציעים התנדבות בפורים. אנשים רבים נמצאים במקום שבו הם זקוקים לעזרה של אנשים אחרים שאותם הם לא מכירים. כל מה שאתם צריכים לעשות זה רק להיות במקום הנכון ובזמן הנכון. הדרך הכי אידיאלית למציאת מקומות להתנדב בהם היא על ידי חיפוש קצר באינטרנט. המון אתרי אינטרנט מאפשרים לכם לבצע הרשמה אונליין להתנדבויות שונות בחג הפורים. אתם תהיו אלה שתוכלו לבחור את התוכנית ואת אופן ההתנדבות בהתאם ליכולות שלכם. לכל אחד מאיתנו יש יכולות אחרות, גם כאשר זה נוגע להתנדבות בחג הפורים. אם כל אחד ינסה להוציא את המקסימום, המציאות שבה אנו חיים תהיה מעולה. כולנו נהיה יותר קשובים לאחר, לאלה שאולי לפעמים פשוט לא רואים אותם בצורה ברורה. חג הפורים הוא הזדמנות של כל אחד מאיתנו לחגוג בצורה קצת אחרת והרבה יותר מספקת. 

איך התחפושת תעזור בהתנדבות?

למה אנשים מעדיפים להתנדב דווקא בחג הזה? כי החג הזה כולל בתוכו הגעה עם תחפושת כמעט לכל מקום. בהזדמנות הזאת לא רק שתוכלו לעזור בהתנדבות, תוכלו להעלות חיוך על פניהם של אנשים שונים. הרי כל מי שיראה אתכם עם התחפושת לא יצליח להישאר אדיש, לא משנה למה החלטתם להתחפש. בסופה של הדרך גם לעלות חיוך על פניו של אדם זוהי תהיה תרומה יוצאת מן הכלל. כל פעולה שתעשו בחג הפורים הקרוב יכולה להיות כזאת שתגרום לכם להרגיש מסופקים. אם תסיימו את החג בידיעה כי הוצאתם מעצמכם את המקסימום, זוהי תהיה ההצלחה הכי גדולה. רוב האנשים נמצאים בחופש בחג, למה שלא תנצלו את ההפוגה כדי לעשות משהו קצת אחר? התנדבות בפורים מסייעת לאנשים שזקוקים לעזרה, אך היא מסייעת גם לכם. תוכלו לחזור לשגרה בידיעה כי עשיתם משהו בשביל מישהו שאינכם מכירים.

מי יכול להתנדב בחג פורים?

הבעיה העיקרית של התנדבות בפורים היא שכולם מסתכלים אחד על השני. אם תנסו להשוות את התרומה שלכם לתרומה של אחרים זוהי יכולה להיות בעיה רצינית. הרי יש כאלה שתורמים המון, כאלה שעבורם התנדבות היא דרך חיים. אף פעם אל תנסו להשוות אתכם לאחרים כי לכל אחד יש יכולות שונות גם בהקשר של תרומה. כל אחד מאיתנו צריך להוציא את המקסימום בכל חג מחדש כדי לעזור לאחרים. אם בפורים הצלחתם להתנדב רק קצת, תוכלו לחפש אחר התנדבות בפסח או בכל חג אחר. יש המון חגים שבהם אפשר להתנדב, בכל חג תנסו לתת לאחרים את הזמן שעומד לרשותכם. התרומה של התנדבות קצרה תהיה קריטית בדיוק כמו התרומה של התנדבות שנמשכת זמן רב. אף אחד לא בוחן אתכם בהשוואה לאחרים או מצפה שתעשו מעבר למה שאתם באמת מסוגלים.

אל תשמרו בבטן... שתפו עם העולם:
ניוווט מהיר בכתבה
עידן יעקב
עידן יעקב

עידן יעקב, בן 31, יזם דיגיטלי חברתי
והחזון שלי הוא לשנות את מציאות האוכלוסיה המוחלשות במדינת ישראלית ולייצר שינוי חברתי דרך עולמות הדיגיטל.

תגובה אחת

  1. שלום קוראים לי רתם אני אשת קבע
    אני רוצה להביא את המחלקה שלי אזור ה30-20 אנשים לאריזת משלוחי מנות בפורים
    מול מי אני יכולה לתאם את ההגעה ?
    בשביל שאתחיל לבקש אישור לפינוי הלוז של כולם אשמח לדעת היכן זה מתרחש ואם זה במס׳ מוקדים האם יש דרומיים ?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

he_ILHebrew
לוגו פורטל העמותות של ישראל

מעוניינים להתנדב איתנו ולעשות קצת טוב?

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.