התנדבות בפסח – איך תוציאו את המירב?

התנדבות בפסח – איך תוציאו את המירב

פסח כבר נמצא ממש מעבר לפינה, וזוהי ההזדמנות שלכם לעשות משהו טוב. אם התפנה לכם קצת זמן לפני החג תוכלו להתנדב על מנת לסייע לאחרים. התנדבות בחג הפסח היא הזדמנות מעולה לתת לאחרים מעבר למה שאתם נותנים בדרך כלל. יש כאלה שיוצאים מנקודת הנחה כי אפשר לתרום לנזקקים רק על ידי תרומה כספית. אך אם ההוצאות של החג חונקות אתכם, תוכלו למצוא המון דרכים אחרות לתרום. התנדבות מצריכה מכם רק זמן פנוי, כל עוד יש לכם זמן פנוי תוכלו למצוא את עצמכם מוציאים את המירב. דווקא בחג הפסח אין לכם זמן להתנדב עבור אחרים? תוכלו למצוא פרויקטים של התנדבות בפורים או בכל מיני חגים אחרים. בכל חג שתוכלו להתנדב זוהי הדרך הקטנה שלכם להגיע לארוחת החג עם סיפוק גדול.

לוגו פורטל העמותות של ישראל

מעוניינים להתנדב איתנו ולעשות קצת טוב?

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

מהם היתרונות של התנדבות בפסח?

מדובר על אחד מהחגים החשובים ביותר בלוח השנה העברי, יש כאלה שיגידו כי הוא החשוב מכולם. אנשים רבים מצטופפים סביב שולחן החג, כולם רוצים להרגיש את תחושת השייכות. הבעיה העיקרית היא שיש כאלה שאין להם את הכסף הנדרש לקנות מצרכים בסיסיים לחג. בדיוק כאן אתם נכנסים לתרומה, תהיו אלה שעוזרים להם לקראת החג שמתקרב. בין אם על ידי מתן ארוחות החג שנתרמו על ידי אחרים או בכל עזרה אחרת שתוכלו לתת. היתרון הוא שתוכלו להגיע למצב שבו אתם מגיעים לשולחן ליל הסדר עם חוויה עוצמתית. חוויה שככל הנראה לא יצא לכם לחוות בכל פעולה אחרת שאותה תעשו לפני החג. בו בזמן ברגע שאתם מתנדבים ועוזרים לאחרים, בני המשפחה שלכם לוקחים מכם דוגמה. בשלב מסוים תוכלו למצוא את עצמכם מהווים דוגמה לאנשים שקרובים אליכם. 

מה כוללת בתוכה התנדבות בחג הפסח?

כל אחד יכול לקחת את ההתנדבות למקום האישי שלו, בהתאם לזמן הפנוי שעומד לרשותו. זה שיש כאלה שמתנדבים בצורה אחת זה לא אומר כי גם אתם מוכרחים להתנדב באותו האופן. זה מה שעשוי להרתיע אנשים רבים שרוצים לתרום, אך חוששים שהם לא יעמדו בציפיות. בכל מה שנוגע להתנדבות, כל אחד מביא את עצמו לידיי ביטוי זה היופי שבהתנדבות. כמובן שכל אחד צריך לתת מעצמו את המקסימום על מנת שתחושת הסיפוק תהיה מקסימלית. התנדבות בפסח יכולה לכלול: מארז מתנה לפסח או התנדבות בחלוקת סלי מזון לכבוד ארוחת ליל הסדר. אך בו בזמן תוכלו גם לעזור בצביעת הדירה לכבוד החג או אפילו הסעה לבני משפחה. כל פתרון שעולה לכם לראש יכול להיות יעיל, ויביא איתו תחושת סיפוק בלתי מוסברת. אם אתם כבר כאן, אין סיבה שלא תתנדבו ותתחילו לעזור לאנשים אחרים.

לוגו פורטל העמותות של ישראל

מעוניינים להתנדב איתנו ולעשות קצת טוב?

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

איפה אפשר להתנדב בחג הפסח?

בכל מה שנוגע לנושא של התנדבות בפסח תוכלו למצוא כל מיני הזדמנויות שונות. כל אחד אמור לבחור את הפרויקט שהכי מדבר אליו, זה שהוא ירגיש אליו הכי שייך. תחפשו את המקום שמבחינתכם יגרום לכם למצות את מלוא הפוטנציאל שטמון בכם. כמובן שתוכלו גם להתנדב במספר מקומות שונים, אין באמת הגבלה בכל מה שנוגע לזה. הכי חשוב שתיתנו מעצמכם את המקסימום עבור אלה שאין ביכולתם להשיג את מה שאתם השגתם. גם אם נראה לכם כי מדובר על תרומה קטנה, זה עדיין יהיה עבורם מעל ומעבר. כל התנדבות עוזרת, בסופו של יום זה מה שמבדיל בנינו לבין כל השאר. יחד אתכם תוכלו למצוא עוד המון אנשים שונים שלוקחים את הנושא של התנדבות כפרויקט אישי.

אל תשמרו בבטן... שתפו עם העולם:
ניוווט מהיר בכתבה
עידן יעקב
עידן יעקב

עידן יעקב, בן 31, יזם דיגיטלי חברתי
והחזון שלי הוא לשנות את מציאות האוכלוסיה המוחלשות במדינת ישראלית ולייצר שינוי חברתי דרך עולמות הדיגיטל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

he_ILHebrew
לוגו פורטל העמותות של ישראל

מעוניינים להתנדב איתנו ולעשות קצת טוב?

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.