התנדבות עובדים: למה זה חשוב לעסקים?

התנדבות עובדים

באופן מסורתי, חברות מושכות עובדים עם הטבות כמו משכורות גבוהות, מנוי לחדר כושר, בונוסים, הופעות ופינוקים נוספים, שמטרתם לשמור על העובדים מרוצים ומרוצים במקום העבודה.

‍עם זאת, עובדים צעירים, במיוחד בני דור המילניום ועובדי דור ה-Z רוצים להחזיר לחברה ורבים מהם מצפים מהמעסיקים שלהם לספק להם את הזמן והמשאבים לעשות זאת. ולמעשה, יש כמה יתרונות עסקיים חשובים שניתן להפיק מפעילויות כאלה, המדגישות את חשיבות ההתנדבות הן עבור העובדים והן עבור החברות:

הגברת המודעות למותג וגאווה בעבודה

ימי גיבוש לעובדים OUT התנדבות IN – ניתן להשיג מודעות למותג במספר דרכים. שלטי חוצות, מודעות ודרכים נוספות אך אחת הדרכים היעילות ביותר להשיג מודעות למותג היא באמצעות העובדים עצמם.

‍עובדים המורשים להתנדב בעבודה גאים להפיץ את הבשורה בקרב חברים ובני משפחה, ובכך להגביר את החשיפה העסקית ואת המודעות למותג, מבלי להוציא אגורה אחת על פרסומות וסוכני יחסי ציבור חלקלקים.

‍יתרה מכך, ומכיוון שהמדיה החברתית כל כך חשובה למודעות למותג בימינו, העובדים כנראה ישתפו את החוויה שלהם מימי התנדבות עם חברים ובין עמיתים אחרים, ובכך ימשכו כישרונות נוספים לחברה שלך.

שימור וסיפוק מוגברים בעבודה

לאחרונה נערכו מספר מחקרים לבחינת השפעת ההתנדבות על העובדים. אחת התוצאות העיקריות הנובעות ממעורבותן של חברות בפעילות התנדבותית של עובדים היא שימור ושביעות רצון גדולים יותר של עובדים ממקום עבודתם.

‍ככזה, עובדים העוסקים בפעילות התנדבותית במקום עבודתם נוטים יותר להפגין מחויבות וחיבור עמוקים יותר למקום עבודתם ולהישאר שם זמן רב יותר.

‍למעשה, חברות שכבר מאפשרות לעובדיהן להתנדב במהלך העבודה, מדווחות על שיעורים נמוכים יותר של ימי מחלה ועל שביעות רצון, מוטיבציה ומורל גבוהים יותר בקרב עובדים המעוניינים לעבוד בחברות שנותנות בחזרה לחברה ותומכות בערכים שלהם.

‍יתרה מכך, מתן אפשרות לצוותים שלמים להתנדב יחד מחזק את תחושת המחויבות שלהם זה לזה. העיסוק בפעילות התנדבותית יחד, כצוות, יוצר קשר חזק יותר ותמיכה בין חברי הצוות, במהלך הפעילות עצמה ולאחריה תוך ביצוע משימות היומיום שלהם כצוות במקום העבודה.

העצמה, כישורים חדשים והתפתחות

התנדבות לא רק עוזרת לחברה שלך במונחים של שימור, מחויבות ומודעות למותג. זה גם יכול לעזור לעובדים שלך לרכוש מיומנויות חדשות, להתפתח בעבודה ולהרגיש מועצמות, לפעמים כמו שאף משימה אחרת בעבודה לא יכולה לעשות.

‍למשל, במקום להכתיב את סוג הפעילות, מקומה והעמותה שבה תתנדבו, נסו להאציל את ההכנה לפעילות ההתנדבותית לעובדים עצמם. על ידי כך, הם יכולים להרגיש מועצמים ומרוצים. יתר על כן, פרויקטים שונים של התנדבות יכולים להוביל עובדים לפתח כמה מיומנויות חדשות, כגון ארגון, תכנון אסטרטגי, ניהול, ואפילו מיומנויות רכות יותר כמו חמלה והקשבה.

‍פיתוח מיומנויות אלו יכול להיות מועיל לעובדים כמובן, אך גם לחברה. לדוגמה, עובדים מסוימים עשויים לפתח כישורי מנהיגות חדשים שלא הצלחתם לזהות בעבודה. ככזה, פעילות ההתנדבות יכולה לעזור לך גם לגלות מנהיגים עתידיים בחברה שלך בדרכים שלא היו יכולות להתרחש אחרת.

לסיכום

‍לסיום, פעילויות התנדבות מועילות לא רק לעובדים אלא בראש ובראשונה גם לחברות. זה עוזר להם להגביר את המודעות למותג שלהם, לשפר את המוטיבציה בקרב העובדים ולהשיג שימור גדול יותר לטווח ארוך. בנוסף, זה יכול להוביל לעבודת צוות טובה יותר ולאפשר לחברה שלך לגלות את המנהיגים העתידיים שלה. זהו מצב של win-win אמיתי לכולם!

אל תשמרו בבטן... שתפו עם העולם:
ניוווט מהיר בכתבה
עידן יעקב
עידן יעקב

עידן יעקב, בן 31, יזם דיגיטלי חברתי
והחזון שלי הוא לשנות את מציאות האוכלוסיה המוחלשות במדינת ישראלית ולייצר שינוי חברתי דרך עולמות הדיגיטל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

he_ILHebrew
לוגו פורטל העמותות של ישראל

מעוניינים להתנדב איתנו ולעשות קצת טוב?

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.