10 סיבות למה כדאי לכם לתרום לעמותה

כדי להפוך את העולם למקום טוב יותר עבור כולם, כולנו צריכים לקחת חלק בכל דרך שנוכל. יכול להיות באמצעות התנדבות מזמננו או באמצעות הכישורים שלנו להגשמת מטרה שאכפת לנו ממנה, או אפילו משהו פשוט כמו להיות אדיבים לזרים שאנחנו פוגשים בחיי היום יום. אבל, אנחנו יכולים גם לעזור ולהשפיע על ידי תרומה של מה שאנחנו יכולים לעמותות.

אתם אולי חושבים, למה לתרום לעמותה? אמנם אנחנו אוהבים להאמין שאנחנו יכולים לעשות את ההבדל בעצמנו, אבל לפעמים אנחנו יכולים לעשות יותר ביחד. האופן שבו עמותות בנויות מאפשר להן להשתמש בכסף שגויס כדי לעזור ישירות לאנשים שזקוקים לו בקנה מידה גדול יותר ממה שאנחנו יכולים כבודדים.

ואם יש לך חששות לגבי אופן השימוש בכסף שאתה תורם, אתם תמיד יכולים להסתכל בדוח השנתי של העמותה שאליה אתה תורם כדי לקבל ביטחון שתרומות הניתנות לה עוזרות באופן פעיל למוטבים שלה.

למה אנשים תורמים לעמותות?

יש הרבה סיבות למה לתרום לעמותה, ועבור אנשים רבים זו בחירה אישית מאוד – אבל הנה רק כמה סיבות שבגללן אולי כדאי לשקול תרומה.

1. זו סיבה שקרובה לליבכם

יש כל כך הרבה עמותות שעושות עבודה מדהימה כדי לעזור לאלה שזקוקים לה. ולכולנו יש סיבות שונות שפוגעות בנו. אולי מה שעמותה עושה אומר לכם יותר בגלל החוויות האישיות שלכם, או אולי אתם פשוט מזדהים מאוד עם אלה שעוזרים. בשבילנו? אנחנו יודעים שהאוכלוסיות המוחלשות בישראל מחוברים העתיד, ולכל חלש מגיעים חיים נקיים מסבל בגלל נסיבות שאינן בשליטה. זו הסיבה שאנחנו ממשיכים לפעול כדי לסייע בהישרדות של החלשים והרבה מעבר לכך – לעזור להם להנות.

2. אתם עוזרים לעשות שינוי

כשאתם בוחרים לתת לעמותה – לא משנה כמה התרומה שלכם גדולה או קטנה – אתם עוזרים לחולל שינוי אמיתי. עמותות יכולות לבצע את עבודתם המכרעת הודות לנדיבותם של אנשים כמוכם. וכשאתם תורמים למטרה שאכפת לכם ממנה, תדעו שההחלטה שלכם לתרום משפיעה באופן מוחשי על חייהם של אלה שהתרומה עוזרת להם.

3. כל תרומה משפיעה

לא משנה כמה אתם יכולים להרשות לעצמכם לתת, כתרומה חד פעמית, באמצעות נתינה רגילה, או ע״י גיוס כספים לעמותה, התרומה שלכם חשובה. כל תרומה שמתקבלת מסתכמת ועוזרת לעמותות לעבוד ולעשות שינוי חיובי. אז אם אין לכם הרבה לתת? אתם יכולים פשוט לדלג על קפה בוקר אחד בחודש ולתרום את זה באופן קבוע במקום זאת, או שאתם יכולים לתרום מזמנכם ולהתנדב – העיקר שתמיד יש מה לתת.

לא משנה מה אתם נותנים, עמותות תמיד אסירות תודה על כל סכום או דבר שאתים יכולים להיפרד ממנו בשבילם.

4. הנתינה מועילה לנזקקים והפגיעים ביותר בחברה

לעתים קרובות האנשים הנזקקים בחברה הם האנשים שמתעלמים מהם הכי הרבה. החברה והממשלות לא נועדו להגן על כל מי שצריך. זו הסיבה שעמותות נמצאות כאן כדי למלא את החסר ולספק משאבים ייעודיים כדי לעזור לאוכלוסיות הללו. ילדים למשל, סומכים על הוריהם או המטפלים שיעניקו להם בטיחות, הדרכה וגישה לצרכי החיים. למרבה הצער עבור ילדים רבים, זה לא המקרה. זו הסיבה שאנחנו כאן בשביל כל ילד, צעיר, ניצול שואה, קשיש ובעל חיים כדי להקשיב ולהגן עליהם מפני סבל שאין להם בו כל אשמה.

5. תרומה מקרבת אותנו לחברה שבה אנו רוצים לחיות

בעולם אידיאלי עמותות לא יצטרכו להתקיים. תארו לעצמכם חברה שבה אף ילד לא רעב או חווה התעללות, שום חיה לא נפגעת, כל המחלות ניתנות לטיפול וריפוי, וכולם קיבלו יחס אדיב והוגן עם אותן הזדמנויות בחיים. לשם כך כולנו פועלים ביחד. ושינוי אמיתי דורש עבודה, אבל אנחנו לא יכולים לעשות את זה לבד. התרומות שלכם עוזרות לעמותות לפעול למען יצירת חברה שתועיל לכולם, ולא משאירה אף אחד מאחור.

6. נותן לנו תחושת שייכות

החיים יכולים להיות קשים לפעמים, אבל צריך לזכור שכולנו נמצאים בזה ביחד, וזה יכול לעזור לנו להרגיש מחוברים יותר לסובבים אותנו. ובכך שכולנו ממלאים את חלקנו כדי להושיט יד מסייעת לנזקקים, אנו יכולים להרגיש יותר כמו חלק פעיל בחברה שלנו. הקהילה שלנו חשובה לנו כל כך, ולראות את כולם מתאחדים, בין אם זה באמצעות התנדבות, גיוס כספים או נתינה – כולנו מאוחדים במטרה המשותפת שלנו להגן על האוכלוסיות המוחלשות בישראל.

7. להוות דוגמה לאחרים

אנחנו יודעים שלכולנו יש את זה בנו – לעשות הבדל, ויש כוח במספרים. אבל למה להסתפק בלדעת שאתם משפיעים? הפעולות שלכם יכולות גם לעורר השראה באחרים, להפנות תשומת לב לנושאים חשובים ולהציע גם את תמיכתם. אתם יכולים לשוחח בצ’אט עם חברים, משפחה, עמיתים, ושכנים כדי ליידע אותם שאתם תורמים לעמותה ולהסביר להם מדוע הדבר הזה חשוב לכם. זה יכול להראות להם מדוע יש צורך דחוף גם עבורם לעשות את אותו הדבר, ולהניע אותם להיות מעורבים באותה מידה במעגל הנתינה הזה כמוכם.

8. הנתינה היא הטבע שלנו

כאנשים, נדיבות היא בגנים שלנו. מהתקופות הקדומות ביותר, החברה יכלה לתפקד רק על ידי עבודה משותפת. מעשים חסרי אנוכיות מאפשרים לנו לדאוג למי שהכי זקוק לכך, והדחף לעזור לסובבים אותנו תמיד נמצא בתוכנו. אז למה שלא תתרמו היום למטרה חשובה שאכפת לכם ממנה, ולספק את הדחף הטבעי שלכם לעזור לאחרים?

9. זה גורם לנו להרגיש טוב

לפעמים זה בסדר להיות קצת אנוכי. ואחד החלקים הטובים ביותר בנתינה או בגיוס כספים? הוא שזה יכול לגרום לכם להרגיש די טוב עם עצמכם. אין כמו לעשות משהו בשביל לשמח מישהו אחר ולהעלות לך חיוך על הפנים. גם כשאנחנו לא מרגישים במיטבנו, אם נחזיר קצת טוב לב לעולם, זה יכול לעזור לנו להרגיש קצת יותר טוב בעצמנו ובקשר לעולם שסביבנו.

10. תיהנו מקצת הקלה נוספת במס

בהתאם לסוג התרומה והעמותה, התרומה עשויה להיות ניתנת לניכוי מס. זה אומר שאתם יכולים לנכות את סכום התרומה מהמיסים שלכם ולהוריד את ההכנסה החייבת שלך. זוהי דרך מצוינת לחסוך כסף ובמקביל להחזיר לקהילה. מעבר לכך, גובה הניכוי במס יהיה תלוי בסוג התרומה ובגובה התרומה. לדוגמה, אם אתם תורמים מזומן או פריטים בעלי ערך, כגון בגדים או רהיטים, תוכלו לנכות את מלוא סכום התרומה. עם זאת, אם אתה תורמים מזמנכם ושירותיכם, כגון התנדבות באירוע של עמותה, תוכלו לנכות את עלות החומרים או המצרכים הדרושים כדי לתרום את אלה.

 

תתרמו עכשיו

ותעזרו לנו לסייע לכמה שיותר נזקקים באוכלוסיות המוחלשות בישראל!

 

שיתוף :

מעשים טובים נוספים

דרושים עמותות

לחיות בכבוד

לחיות בכבוד בפעולה! מגיעים לכל ניצול שואה עד פתח הבית ומעניקים לו ארוחה חמה עם עידוד וחיזוק. איזה יום היה לנו היום! יום חלוקה סופר מרגש לקראת בחגים של מארזי ארוחות שהגיעו ל2000 ניצולי שואה וקשישים. תודה רבה לכל 50 המתנדבים הפשוט מדהימים שסייעו באריזה וחלוקת כל הארוחות

מייקי והכלבים

היחידה האזרחית המובילה בארץ לאיתור נעדרים, באמצעות מתנדבים המפעילים כלבי עבודה מיוחדים, רחפנים, רכבי שטח, צוללנים, סירות ועוד. יכ”ל משתתפת בחיפושים עקב פניות משטרת ישראל, הכבאות וצה”ל, וכן לבקשת משפחות נעדרים, הפונים אליה ישירות.

תינוקות של החיים

תינוקות של החיים, הוקם על ידי קרן עולל, מעניק סיוע מיידי לאמהות ומשפחות במצב סוציואקונומי נמוך שנקלעו למצוקה כלכלית בשנה הראשונה ללידה. העמותה דואגת לחבילות עשירות המכילות כמעט כל מה שתינוק רך צריך: חיתולים, מוצצים, משחות, ועוד, במטרה להעניק התחלה בריאה ותקינה לתינוק.

עוצמה לחייל

הקרן מקבלת את הפניות ומסווגת לפי פעילות, בין אם תמיכה, סיוע רגשי, ערכת תפילין או הזמנה לערב גיבוש צבאי. הצוות שלנו מגיע לבסיס לפגישה אישית וחלוקת תפילין, שוברים ומתנות, כל חייל מתחייב להניח מדי יום את התפילין יחד עם הקדשה לעילוי נשמת חייל שנפל בקרב או לזכות תורמים.

en_USEnglish
לוגו פורטל העמותות של ישראל

מעוניינים להתנדב איתנו ולעשות קצת טוב?

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.