בחנוכה: מגיעים לבסיסים להדלקת נרות, חגיגית ממתקים וחלוקת סופגניות! | עוצמה לחייל

חנוכה, חג הקודש והאורות, הגיע גם השנה ועמו הבטחה לאור מיוחד שמתרפה על פני היהודים ברחבי העולם. חנוכה מסמלת לא רק את ניצחון המקבים על קיסרות יוון בימי הבית השני ואת ניס הפך פך השמן במקדש, אלא גם את התחייה והתמיכה החשובה ביותר שיש לאחיינו חיילים בצה”ל.

חייל אהוב, חנוכה שמח! 

אחת מהפעילויות המיוחדות המתבצעות בחנוכה היא הדלקת הנרות בבסיסים הצבאיים ברחבי הארץ. התרבות היהודית שולבת בשורות הצבא, ובחנוכה, החג שבו נדליק נר רביעי עשר, המתנדבים של ״עוצמה לחייל״ נפגשים עם החיילים כדי לחלוק איתם רגעי הדלקת הנרות, ולהעניק להם חיזוק רוחני בזמן שהם בשירותם למדינה.

“עוצמה לחייל”, עמותה שבמובן הכי מוחלט של המילה – “עוצמה”. ארגון ללא מטרות רווח וקרן שמלווה את החיילים לאורך כל השנה, בתמיכה פיזית, נפשית ורוחנית, מתוך אהבה והערכה לחיילי צה”ל, הילדים של כולנו ❤️! המתנדבים מדליקים את נרות החנוכיה במהלך טקס מיוחד שמשלב אותם והחיילים ביחד.

אי אפשר בלי קינוח 

אחת הפעילויות שמקיימים המתנדבים היא התפקיד המתוק שמגיע יחד עם הנרות – ממתקים. המתנדבים מביאים סופגניות, דונאטס, חטיפים מסודרים ובסלים חגיגיים. החיילם וגם המתנדבים נהנים מהטעימות המתוקות בזמן החגיגה ומהחוויה מרתקת שאי אפשר לשכוח.

אלה הן רק חלק מהפעילויות של עמותת “עוצמה לחייל” בחנוכה. המטרה היא לשמח את החיילים בחג המשמעותי הזה, לתת להם את התמיכה הנדרשת ולהרגיש שהם לא לבד בשדות הקרב ובבסיסים הצבאיים.

אז מה אפשר לעשות כדי לתמוך? 

הרבה הזדמנויות שלכם לשמח, ומה אין 🙂 –

1. תרומה כספית 

כל סכום יעזור במסירת תמיכה לחיילים ולמשפחותיהם, גם אם זה שקלים בודדים. אי אפשר לתמחר מעשה כל כך נביל, פשוט אי אפשר!

כולנו נסכים, זאת הטבע האנושית. כמשדברים על הומניטריה, אחד ועוד אחד הופך להיות 10. אתם התורמים, תרגישו סיפוק ואושר פנימי, אולי בהרבה מהאדם שאליו תרמתם. תרומה זוהי עסקת win-win, ולא מעט סיפורים יש על אנשים שתרומה חזרה אליהם פי 10 ממה שהיא יצאה. 

בנוסף, תרומה תעזור לכם לשחרר את התלות שלכם בכסף. כולנו רודפים אחרי ביטחון כלכלי בכל רגע, ודואגים שיהיה לנו כמה שיותר כסף בצד ללילות השחורים שעלולים להגיע בלי התראה קודמת. עם זאת, כואב לנו מדיי כשאנחנו מפסידים כסף, ואף לפעמים נמצא את עצמנו מתווכחים חצי שעה עם הקופאית בסופר על 10 שקלים נוספים חשודים שזיהינו בקבלה. לא שזה לא טוב, אבל בדיעבד לרוב הרגשנו חבל שביזבזנו 20 דקות נוספות על הקופה בשביל לקבל עוד כמה שקלים, אם בכלל. כשאתם תורמים ומרגישים בסדר עם זה שעכשיו יש לכם קצת פחות, זה עוזר לכם להיות יותר יציבים במקרי הפסד כלכליים יותר חמורים וקיצוניים. גם אם בקצת!

2. התנדבות 

לא לכולנו יש כסף, אך זמן בטוח יש. אם יש לכם זמן ורצון להיות חלק מהפעילות החשובה של העמותה, תוכלו להתנדב ולהיות חלק מהצוות של העמותה. אתם לא חייבים להיות בכל אירוע, ואתם לא חייבים להגיע בזמן המצוין. תגיעו בכל שעה. בואו לחבק חייל, להגיד לו מילה מחממת לב וללכת. בואו רק למחוא לו כפיים ולהיות נוכחים שהיו מכבה את הנר מעל העוגה, בשבילו זה כל העולם. כל רגע התנדבות חשוב, ממש כמו כל סכום קטן!

3. שיתוף פעולה 

אם אתם ארגון או עסק, תוכלו לשקול שת״פ עם העמותה ולתת משמעות נוספת לפעילות החשובה שהיא עושה.
אתם יכולים להביא את את אנשי החברה ליום התנדבות, ולפזר שמחה בליבם של העובדים שיתאהבו במקום אליו הם משתייכים יותר, כשיראו איזה משמעת המסגרת מתחתה הם נמצאים מעניקה לזולת. שמחה וסיפוק זה יובילו לביצועים יותר טובים, חוויה יותר נעימה של הלקוחות שלכם ובסופו של דבר – יותר רווחים!

במידה וזה מעניין אתכם, צרו איתנו קשר מכאן >>

לסיום 

בחנוכה, אנו מזכירים לעצמנו כי גם בעידן המודרני, הסולידריות והתמיכה הן ערכים חשובים ביותר. בהתנדבותכם, תרומתכם, ושיתוף הפעולה שלכם, אנחנו יכולים להפוך את החג הזה למשמעותי ומיוחד גם עבור חיילי צה”ל ששומרים על ביטחון המדינה בכל יום.

כשאתם מדליקים נרות החנוכיה, תחשבו על האורות שבאפשרותכם להדליק בליבם ובסביבתם של אחרים שנותנים לכם לעשות את זה במלוא הרוגע והביטחון. זה הזמן להשתתף ולתמוך בעמותת “עוצמה לחייל” ולסייע לחיילים להרגיש חיזוק נפשי נוסף בחנוכה. הם שם עבורנו, וזה הזמן להיות שם עבורם.

שחג החנוכה יאיר לכולנו באור מיוחד ויביא איתו תקווה ושלום לימים הבאים. חג שמח 🎊

תתרמו עכשיו

ותעזרו לנו לסייע לכמה שיותר נזקקים באוכלוסיות המוחלשות בישראל!

שיתוף :

מעשים טובים נוספים

דרושים עמותות

לחיות בכבוד

לחיות בכבוד בפעולה! מגיעים לכל ניצול שואה עד פתח הבית ומעניקים לו ארוחה חמה עם עידוד וחיזוק. איזה יום היה לנו היום! יום חלוקה סופר מרגש לקראת בחגים של מארזי ארוחות שהגיעו ל2000 ניצולי שואה וקשישים. תודה רבה לכל 50 המתנדבים הפשוט מדהימים שסייעו באריזה וחלוקת כל הארוחות

מייקי והכלבים

היחידה האזרחית המובילה בארץ לאיתור נעדרים, באמצעות מתנדבים המפעילים כלבי עבודה מיוחדים, רחפנים, רכבי שטח, צוללנים, סירות ועוד. יכ”ל משתתפת בחיפושים עקב פניות משטרת ישראל, הכבאות וצה”ל, וכן לבקשת משפחות נעדרים, הפונים אליה ישירות.

תינוקות של החיים

תינוקות של החיים, הוקם על ידי קרן עולל, מעניק סיוע מיידי לאמהות ומשפחות במצב סוציואקונומי נמוך שנקלעו למצוקה כלכלית בשנה הראשונה ללידה. העמותה דואגת לחבילות עשירות המכילות כמעט כל מה שתינוק רך צריך: חיתולים, מוצצים, משחות, ועוד, במטרה להעניק התחלה בריאה ותקינה לתינוק.

עוצמה לחייל

הקרן מקבלת את הפניות ומסווגת לפי פעילות, בין אם תמיכה, סיוע רגשי, ערכת תפילין או הזמנה לערב גיבוש צבאי. הצוות שלנו מגיע לבסיס לפגישה אישית וחלוקת תפילין, שוברים ומתנות, כל חייל מתחייב להניח מדי יום את התפילין יחד עם הקדשה לעילוי נשמת חייל שנפל בקרב או לזכות תורמים.

en_USEnglish
לוגו פורטל העמותות של ישראל

מעוניינים להתנדב איתנו ולעשות קצת טוב?

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.