התנדבות מהבית – התנדבות בהתאמה אישית

התנדבות מהבית

כולנו מוצאים את עצמנו במצב שבו אנו צריכים להתאים את עצמנו להתנדבות. מי שרוצה לעשות טוב למען האחרים יצטרך לוותר על המון דברים שחשובים לו. אך למה שהמציאות לא תהיה קצת אחרת? כלומר שההתנדבות תהיה כזאת שמתאימה לכם כמו כפפה ליד. הרי אין סיבה שתתנדבו תוך ביטול עצמי של כל הדברים שחשובים לכם ביום יום. מהסיבה הזאת נרצה לספר לכם על דרך קצת שונה אך מעולה להתנדב ולעזור לאחרים. אנו מדברים על התנדבות מהבית, אופציה שאולי נשמעת לכם מעט מוזר. אך מבחן התוצאה מלמד אותנו כי יש כאלה שההתנדבות הזאת תפורה בדיוק עבורם. כלומר ניתן להתנדב מבלי לשנות את התוכניות ומבלי שתצטרכו לצאת מהמקום האהוב עליכם.

מהי היעילות של התנדבות מהבית?

אולי זה יפתיע אתכם לשמוע, אך החשיבות של התנדבות מהבית גבוהה לא פחות מהתנדבות בחוץ. יש כאלה שעבורם ההתנדבות היא דרך מעולה להתאוורר בכל מה שנוגע לבית עצמו. כך שהם מעדיפים לבצע את ההתנדבות הכי רחוק שרק אפשר, עד כמה שזה נשמע מופרך. אם אתם מאלה שאוהבים להיות בבית, אין סיבה שלא תתנדבו במקום הספציפי הזה. תוכלו לעזור לאחרים מבלי שיהיה עליכם לעשות שינוי של התוכניות הקיימות שלכם. יש כאלה שעד כה היו מתרצים את העובדה שהם לא מתנדבים בכך שזה מסובך מבחינתם. מהיום אפשר להשאיר את העניין הזה מחוץ ללקסיקון שלכם.

לוגו פורטל העמותות של ישראל

מעוניינים להתנדב איתנו ולעשות קצת טוב?

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

כיצד מתנדבים בלי לצאת מהבית?

בעולם שבו הטכנולוגיה נמצאת בכל פינה תוכלו להתנדב גם מבלי לצאת לשום מקום. ישנם קשישים שישמחו לקבל מכם שיחת טלפון או אפילו לדבר אתכם בוידיאו מהמקום שבו אתם נמצאים. אופציה נוספת היא לעזור לקשישים בזמן שהם עושים קניות או לחיילים בודדים בתרומה כספית. כל הפעולות אלה קורות מבלי שיהיה עליכם לעשות שינויים גדולים במיוחד. כל אחד ימצא את ההתנדבות שעבורו היא זאת שתביא אותו לגרסה הכי טובה שלו עצמו. זה מה שהופך אותנו לכאלה שמוכנים לעזור האחד לשני בכל מצב ובכל סיטואציה. גם אתם תוכלו למצוא את עצמכם במצב שבו אתם נותנים לאחרים, מבלי שיהיה עליכם לשנות תוכניות.

למי מתאימה התנדבות מהבית?

מה שהופך את ההתנדבות מהבית לפופולארית כל כך היא היותה מתאימה לכולם. נדיר מאוד לשמוע על כאלה שלא מוכנים לעזור לאחרים מבלי שיהיה עליכם להקריב בתמורה. תוכלו לעשות זאת בזמן שאתם נחים בין פעילות אחת לפעילות אחרת או בשעות הערב. תמיד יהיה מה לעשות ואיך לעזור למען אחרים שמחפשים קצת סיוע. התנדבות מהבית מתאימה בעיקר לאלה שעסוקים עד מעל הראש, ולא מעוניינים לעשות שינוי של התוכניות. אותם אנשים שעד כה סיפרו עד כמה הם עסוקים ימצאו את עצמם מסייעים לאחרים. אין תחושה יותר טובה מאשר לדעת שיש לכם את האופציה לעזור למישהו אחר בקלות רבה.

לוגו פורטל העמותות של ישראל

מעוניינים להתנדב איתנו ולעשות קצת טוב?

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.

לסיכום

אם בעבר התנדבות הייתה מחייבת אתכם להקריב לא מעט – כיום המצב אחר לגמרי. במציאות שלנו יש כאלה שלא יכולים לתת כל כך בשביל לעזור לאנשים אחרים. אותם אנשים מבינים את החשיבות של התנדבות, אך עדיין הם לא בנויים כדי ליישם אותה. אנשי עסקים שנמצאים כל היום בפגישות לא יכולים לשנות את התוכניות כדי להתנדב. האם הם צריכים להרגיש כי הם לא נותנים לכל אותם האנשים שחסר להם? התשובה היא כמובן תשובה שלילית. מה שהם צריכים לעשות זה לבחון את האופציה של התנדבות מהבית. התנדבות שמאפשרת לכולם לתרום באותה המידה, כל אחד בהתאם ליכולות האישיות שלו.

אל תשמרו בבטן... שתפו עם העולם:
ניוווט מהיר בכתבה
עידן יעקב
עידן יעקב

עידן יעקב, בן 31, יזם דיגיטלי חברתי
והחזון שלי הוא לשנות את מציאות האוכלוסיה המוחלשות במדינת ישראלית ולייצר שינוי חברתי דרך עולמות הדיגיטל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

he_ILHebrew
לוגו פורטל העמותות של ישראל

מעוניינים להתנדב איתנו ולעשות קצת טוב?

השאירו פרטים ונציג מטעמנו יחזור אליכם בהקדם.